Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

LABIOPLASTYKA CHIRURGICZNA

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny zmierzający do korekcji nieprawidłowych, często olbrzymich, nierównych warg sromowych mniejszych u kobiet, u których nieprawidłowe rozmiary lub wygląd powoduje stres emocjonalny związany z rozbieraniem się przed basenem, fitnessem lub w sytuacjach intymnych.

ZABIEG
W czasie zabiegu labioplastyki, dochodzi do jednoczasowego usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej. W czasie zabiegu dochodzi do odcięcia, w marginesie wcześniej ustalonym przed zabiegiem, tkanki oraz ponownego zszycia tkanki podskórnej i skóry, szwem ciągłym, rozpuszczalnym. Możliwe są modyfikacje zależnie od zdolności gojenia indywidualnego oraz przewidywania najlepszego możliwego efektu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

CZAS TRWANIA ZABIEGU
Zabieg w zależności od stopnia trudności trwa od ok. 30 – 60 min. Czas obserwacji pooperacyjnej to ok. 2 godz. w przypadku braku przeciwskazań do opuszczenia ośrodka. Całkowity pobyt pacjentki w Centrum Zdrowia i Urody to ok. 3.5 – 4 godz. w przypadku braku komplikacji po zabiegu.
Podstawowy czas gojenia po zabiegu rany trwa ok. 10 – 14 dni. Po ok. 5 – 6 tyg. można wiarygodnie oceniać pierwsze efekty zabiegu, jednak docelowy efekt można zaobserwować po ok. 6 miesiącach od zabiegu.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. W jej trakcie lekarz przeprowadzi z pacjentką szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjentka powinna poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych, a także o przebytych chorobach i chorobach w przebiegu. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjentka proszona jest o podpisanie zgody na zabieg.

WSKAZANIA
Istnieją dwa główne powody, dla których pacjentki decydują się na labioplastykę: estetyczne
i medyczne. Te pierwsze tyczą się przede wszystkim młodych kobiet, którym wystające wargi sromowe sprawiają duży dyskomfort i/lub uniemożliwiają np. jazdę konno, na rowerze, tańczenie itp. W przypadku starszych kobiet, częściej mówimy o wskazaniach medycznych.

CENNIK
Labioplastyka chirurgiczna
3 800,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat pedicure, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

E-mail: recepcja@cziu.pl

Telefon: + 48 500 801 004

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.